Przezabawna i pełna najdziwniejszych postaci opowieść w sam raz dla miłośników „Charliego i fabryki czekolady” i „Nocy w muzeum”.
Biblioteka Pana Lemoncella
Chris Grabenstein
przekład: Maciejka Mazan
Wydawnictwo WILGA, 2015
Ekscentryczny miliarder – pan Lemoncello – zaprasza grupę nastolatków do świata fantazji i przygody.
Kyle Keeley, klasowy wesołek, uwielbia wszelkie gry – planszowe, słowne, a nade wszystko – gry wideo. Przypadkiem dowiaduje się, że budowę nowej miejskiej biblioteki finansuje jego idol – ekscentryczny miliarder Luigi Lemoncello, najsławniejszy i najbardziej twórczy autor gier na świecie. Początkowo kpiący z tego pomysłu Kyle zmienia zdanie, gdy dowiaduje się o wyjątkowym konkursie na esej, w którym należy napisać dlaczego otwarcie nowej biblioteki jest tak ważne. Prace oceniać będzie sam pan Lemoncello, a nagrodą ma być spędzenie piątkowej nocy w nowej bibliotece.
To wystarczająca zachęta, by „za duży na czytanie” Kyle zamarzył o wyjątkowej karcie bibliotecznej. Jego wysiłek zostaje doceniony i bohater trafia do grupy dwunastu szczęśliwców, którzy zostają zaproszeni do biblioteki w noc poprzedzającą jej otwarcie.
Kyle i pozostali mają 24 godzinny, by znaleźć tajne wyjście z budynku i wygrać wspaniałe nagrody. Luigi Lemoncello zadbał o mnóstwo atrakcji. Drzwi zostają zamknięte a gra się rozpoczyna. By rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z biblioteki trzeba będzie wykazać się nie lada umiejętnościami i znajomością literatury. Czy grupa 12-latków zdoła wydostać się z najbardziej niesamowitej biblioteki na świecie?
Biblioteka pana Lemoncella to więcej niż pełna humoru i przygód powieść. To gra sama w sobie, w której czytelnik doskonale się bawi rozwiązując łamigłówki, odpowiadając na pytania i klucząc po niesamowitej bibliotece. Autor dowcipnie i z humorem nawiązuje do innych książek i pisarzy. Pełno tu zagadek słownych i odniesień do literatury.
źródło: Grupa Wydawnicza FOKSAL
Leave a Reply