Marcowy numer „Bluszcza” zachwyca już rockową okładką z Wojciechem Waglewskim. W środku znajdziemy obszerny wywiad z tym muzykiem. Opowiada on o poczuciu obciachu i „Inteligencji dramaturgicznej”, bez której każdy koncert wieje nudą. Waglewski opowiada też o wpływie książek na swoją twórczość i o swoich fascynacjach literackich.
Marcelina Szumer i Paweł Wiec-Wieczorek odnoszą się do powiedzenia „nie oceniaj książki po okładce”. Koncerny wydawnicze traktują książkę jako produkt i jako taki musi być ładnie opakowany. Niestety banalność skojarzeń specjalistów od okładek jest ogromna. Czy tak musi być? Przecież „jak cię widzą, tak cię piszą”.
W czasie wyborów prezydenckich w Rosji, w „Bluszczu” nie zabrakło także Władimira Putina. Stanisław Łubieński pisze o rosyjskim zespole Lube, który z Putinem łączy ogromna wzajemna sympatia. Zespół tworzy tzw. muzykę patriotyczną. Warto przeczytać o tym fenomenie.
Oprócz tego: ze Zbigniewem Hołdysem o literaturze, Ignacy Kaprowicz o samotności specjalisty od literatury na „Paszportowej” gali, Joanna Bator o japońskiej tradycji kontemplacji, Marek Łuszczyna o historii meblościanki, Marta Kijańska –Bednarz o sztuce flirtowania, a Dawid Rosenbaum o wspaniałej Romy Schneider.
Poza tym: wywiady z: Julią Hartwig, Lejbem Fogelmanem, Ewą Woydyłło, Hanną Cygler, Tadeuszem Sobolewskim,
Mnóstwo recenzji, felietonów i świetnych chwaścików. Do poczytania fragment książki „Mokradełko” Katarzyny Surmiak-Domańskiej. No i (nieco gorzkawa) wisienka na torcie – Maciej i Lucjan – gwiazdy fejsbukowej strony „Make life harder” w felietonie o wieczorkach poetyckich. Idealna lektura na pierwsze ciepłe, wiosenne dni.
Polecamy!
Leave a Reply