Nie, to niemożliwe… Ta mała ciekawska Lila, nosicielka wielu talentów i bajecznie bogata kolekcjonerka językowych pomyłek, znów o coś wypytuje? O prawo? Nie o to, czy iść w prawo czy w lewo, ale o te wszystkie baaardzo trudne rzeczy?
O prawie rozmowy z użyciem głowy
tekst: Anna Garbolińska
Wydawnictwo Novae Res, 2014
Książeczka „O prawie rozmowy z użyciem głowy” w zabawny sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu prawa. Opowiada, jaką rolę pełni premier, prezydent i parlamentarzyści, czym jest wotum zaufania i nieufności, po co są ubezpieczenia, związki zawodowe i prawa człowieka. Dowiadujemy się, czym jest tak naprawdę spadek, zasiedzenie czy służebność oraz czy od każdej darowizny należy zapłacić podatek.
Podejmijcie wyzwanie i weźcie do ręki następną książkę z serii „Rozmowy z użyciem głowy”! Mądre rozmowy na trudne tematy to nie lada wyzwanie. Pani Ania po raz kolejny spisała się na szóstkę z dużym plusem. (…) To pierwszy krok, by wychowywać mądre, ciekawe świata dzieci /Katarzyna Ormanowska, dziennikarka/
„Dura lex sed lex” – to wszyscy wiedzą. Ale jak o tym opowiedzieć „nieletniemu” i go nie zanudzić – to już zagadka. Anna Garbolińska wie i na szczęście nie trzyma tej wiedzy dla siebie, lecz częstuje nią czytelnika /Jarosław Kolasiński, publicysta, pisarz/.
Anna Garbolińska, autorka doskonale przyjętej pierwszej w Polsce książki o ekonomii dla dzieci pt. „ROZMOWY Z UŻYCIEM GŁOWY” wyróżnionej m.in. przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Laureatka konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” oraz finalistka plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza Roku”. Mama Lili i Gabriela.
źródło: Wydawnictwo Novae Res
Leave a Reply