W najnowszym numerze kwartalnika „Ryms” m.in.:
– Małgorzata Cackowska w swoim artykule na temat interaktywnych aplikacji książkowych zwraca uwagę na rosnące znaczenie najnowszych technologii w branży książek dla dzieci. Czym różni się e-book od aplikacji multimedialnej, i dlaczego świetnie sprawdzi się w przypadku książek obrazkowych nie trzeba chyba tłumaczyć. W artykule sporo ważnych pojęć i definicji, a także informacje gdzie szukać wiedzy o aplikacjach książkowych.
– Jakie książki będą pomocne w poszerzaniu wiedzy o otaczającym nas świecie i co wybrać z zalewu najróżniejszych encyklopedii dla dzieci radzi Szymon Kloska.
– Dwie ciekawe rozmowy z Wojciechem Mikołuszko – autorem bloga przyrodniczego i autorem książek „Tato, a dlaczego?” i „Tato, a po co?” oraz z Maciejem Pałką – artystą , ilustratorem, twórcą gier i powieści graficznych.
– O spotkaniu słowa i obrazu, czyli o twórczości Marii Ekier, Józefa Wilkonia i Piotra Fafrowicza pisze Krystyna Rybicka.
– To, że świat przyszłości opisany w książce Zbigniewa Przyrowskiego „W krainie jutra”, wydanej w 1966 roku przypomina dzisiejszą rzeczywistość, udowadnia Janusz Pawlak.
– O twórczości mało znanej u nas Chritine Nostlinger, autorki która o rzeczach trudnych opowiada lekkim i ironicznym tonem, pisze Krystyna Kornas.
A na deser duża ilość recenzji nowości książkowych, które sprawią, że będziemy wiedzieli co czytać sobie i dzieciom przez najbliższy czas, w oczekiwaniu na kolejny, 21 numer RYMSA.
/MW/
Leave a Reply